top of page

Kilka fotograficznych wskazówek na dzień Waszego ślubu aby wszystko wyszło pięknie i bezstresowo :)


 

PRZYGOTOWANIA

 1. Popraweczki przy sukni, zakładanie biżuterii, ewentualnie końcówka makijażu dobrze zrobić w większym pokoju gdzie jest światło dzienne 

 2. Na przygotowaniach nie przejmuje się mną. Będę sobie chodził i fotografował. Nie trzeba jakoś specjalnie pozować :) 

 3. Zaproponuję dwa ujęcia pozowane jeśli chcecie. Pani Młoda sama gotowa oraz z ubranymi już do wyjścia Rodzicami. To jest fajna pamiątka i warto to sfotografować. 

 4. Przygotowania Pana Młodego na życzenie mogę sfotografować po błogosławieństwie w jakimś pokoju z oknem dziennym. Fajnie jak będzie nam towarzyszył przynajmniej świadek. Potrzebuję ok. 5 minut na zdjęcia.


 

CEREMONIA

 1. Zostańcie proszę w aucie jak podjedziecie pod kościół. Wy będziecie mieć super miejsce pod wejściem do kościoła a ja też chce zaparkować w jakimś rozsądnym miejscu. Muszę zabrać sprzęt i przyjdę do Was. Wtedy dopiero wyjedziecie z auta.

 2. dajcie mi 40 - 50  sekund na zrobienie Wam wspólnego zdjęcia zanim wejdziecie do kościoła. To jest jeden z nielicznych momentów podczas całego dnia gdzie jesteście sami i jest szansa na fajne zdjęcie. Jeśli spotykacie się pod ołtarzem to proponuje zrobić takie zdjęcie już po wyjściu z kościoła jak goście rozjadą się na salę

 3. Jeśli planowane jest zdjęcia pod kościołem (to zależy czy są schody czy nie) to proponuję je zrobić zaraz po wyjściu z kościoła po ewentualym zebraniu monet. Dopiero po grupowym zdjęcia życzenia gości, którzy nie idą na salę. W odwrotnej kolejności uwierzcie mi goście nie będą czekań na koniec życzeń żeby pozować do zdjęcia grupowego.

 

WESELE

 1. Zostańcie proszę w aucie jak podjedziecie pod salę. Wy będziecie mieć super miejsce pod wejściem na salę a ja też chce zaparkować w jakimś rozsądnym miejscu. Muszę zabrać sprzęt i przyjdę do Was. Wtedy dopiero wyjedziecie z auta.

 2. Jeśli planujemy zdjęcie grupowe podczas wesela to musicie mi zaufać jeśli chodzi o porę dnia. Jeśli schody gdzie będzie zdjęcie będą na pełnym słońcu i zaprosimy tam gości to będzie grupówka z goścmi z zamkniętymi oczami. Będę monitorował słońce. Jeśli będzie taka potrzeba to zdjęcie wykonamy dopiero na kilkanaście minut przed zachodem słońca. Podobna sytuacja jest ze zdjęciami rodzinnymi. Jeśli nie będzie słońca w dniu ślubu to sprawa jest dużo prostsza. Każda pora będzie super na fajne zdjęcia z otwartymi oczami :) 

 3. Proponuję Wam 12 - 15 minutowy spacerek wieczorny w okolicach sali weselnej. To jest jedyny moment podczas całego dnia gdzie możecie chociaż chwilkę odpocząć i pobyć sami. To jest też świetna okazja na kilka fajnych ujęć bez gości i to jeszcze w czystym garniturze czy sukni, w makijażu ślubnym i z bukietem.  (na sesji innego dnia tego nie będzie) Jeśli tylko będzie kawałek ogrodu to poproszę Was, żebyście chwilkę pobyli blisko siebie. Nic więcej. Nie będę Was zamęczał pozowaniem :) A zdjęcia wyjdą piękne. Jak chcecie kilka zdjęć przy samochodzie ślubnym dajcie mi znać.

 4. Pamiętajcie, że jestem dla Was. Jeśli macie jakieś pomysły czy prośby fotograficzne dajcie mi śmiało znać. Jeśli planujecie jakieś atrakcje wesele koniecznie dajcie mi znać. Jeśli chcecie podejść do babci z kwiatami bo ma urodziny też mi dajcie wcześniej znać, żebym był gotowy. 

 5. Fajnie jak zorganizujecie dla mnie miejsce przy orkiestrze lub dj w tej samej sali gdzie będziecie Wy. Usadzanie fotografa gdzieś na piętrze lub w piwnicy nie jest dobrym pomysłem bo nie kontroluję w pełni wydarzeń na sali. 

 6. Grzecznie proszę nie uciekajcie z sali zaraz po oczepinach. Chciałbym się z Wami pożegnać i bardzo chciałbym wyjechać w drogę powrotną do domu zaraz po oczepinach żeby bezpiecznie dojechać do domu. Według naszej umowy dniu ślubu następuje częściowa zapłata. Najczęściej na przygotowaniach wtedy nie musicie pilnować koperty całe wesele.
 

ANKIETA KTÓRĄ PROSZĘ SKOPIOWAĆ I WYPEŁNIĆ I WYSŁAĆ NAJPÓŹNIEJ DZIEŃ PRZED WESELEM DO MNIE NA MAILA PAWELKLIMA.PL@GMAIL.COM

(niektóre informację zmieniają się od czasu spisania umowy) 

WASZE AKTUALNE NUMERY TELEFONÓW, ADRES PRZYGOTOWAŃ, KOŚCIÓŁ, SALA WESELNA mam już potwierdzone telefonicznie

KTO FILMUJE

KTO GRA

ILOŚĆ GOŚCI

IMIONA ŚWIADKÓW (na wszelki wypadek proszę też o chociaż jeden nr tel. w dniu ślubu Młoda Para często nie korzysta z tel)

DODATKOWE WYDARZENIA: CHRZEST DZIECKA, CHÓR W KOŚCIELE, SKRZYPCE, GITARA? Jeśli Wam zależy na takich ujęciach to napiszcie (uwaga czasami schody na chór w kościele są zamknięte i nie dam rady tam wejść i zrobić zdjęć muzykom)
 

CZY PLANOWANE SĄ WYSTĘPY, ATRAKCJE NA WESELU KTÓRYCH NIE ORGANIZUJĄ MUZYKANTY, WIZYTA NA CMENTARZUCZY RODZICĘ BĘDĄ NA WESELU? CZY MOGĘ ZAPROPONOWAĆ ZDJĘCIA W PARACH (nie chcę zaliczyć wpadki, czasami rodzice nie żyją ze sobą) 

JEŚLI BĘDĘ WAM WYSYŁAŁ ODBITKI KURIEREM PROSZĘ O PODANIE DANYCH ODBIORCY

 

imię i nazwisko

numer telefonu

miejscowość 

kod pocztowy

ulica i numer

 

JEŚLI BĘDĘ WAM WYSYŁAŁ ZDJĘCIA W FORMIE CYFROWEJ PROSZĘ O ADRESY MAILOWE DO WAS

 

DODAĆ SIĘ DO ZNAJOMYCH NA FACEBOOKU 

AK DO MNIE TRAFILIŚCIE? CZY BYLIŚCIE WCZEŚNIEJ NA WESELU? CZY NA WESELU BĘDZIE PARA KTÓRĄ WCZEŚNIEJ FOTOGAFOWAŁEM?. JEŚLI TO WIECIE NAPISZCIE KTO TO BĘDZIE :) 

 

DZIĘKUJĘ ZA WYPEŁNIENIA ANKIETY I DO ZOBACZENIA W TYM WYJĄTKOWYM DNIU :) 

bottom of page