Kilka wskazówek dotyczących wyboru fotografa ślubnego

Wybierając idealnego fotografa na swój ślub warto zwrócić uwagę na:

 

Czy fotograf/ka to osoba po prostu fajna, na tyle w porządku, żeby spędzić z nią  jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu?

Zdarzają się osoby, które swoim zachowaniem mogą  Was irytować cały dzień. Przed podpisaniem umowy warto pójść na spotkanie i poznać fotografa osobiście.

 

Czy fotograf którego poznaliście, którego zdjęcia widzieliście będzie rzeczywiście na Waszym ślubie? 

Uważajcie na duże studia fotograficzne. Często pokazują zdjęcia jednego fotografa a przyjmują na sobotę po kilka ślubów i wysyłają na wesele niekoniecznie najlepszego z nich (np. stażystę z Urzędu Pracy lub ucznia). Musicie ustalić czy fotograf którego zdjęcia Wam się podobają, które oglądaliście będzie na Waszym Ślubie.

 

Czy fotograf będzie z Wami na przygotowaniach, ceremonii, weselu. Jak długo?

O to warto dopytać  Reportaż całodniowy nie jest konieczny ale lepiej żebyście wiedzieli jak długo będzie z fotograf będzie do Waszej dyspozycji. Koniecznie zapytajcie jaka jest ewentualna dopłata za kolejne godziny.

 

Czy fotograf robi sesję plenerową tylko w dniu ślubu? Jaka jest dopłata za plener w inny dzień?

Na pewno warto także poświęcić 10 minut w dniu ślubu na krótką sesję przed zachodem słońca gdzie będziecie bez Waszych gości. Oprócz tego zawsze polecam plener innego dnia. Wtedy na totalnym luzie możecie zrealizować fajny materiał z Waszym fotografem.

 

Zapytajcie czy otrzymacie zdjęcia w pełnej rozdzielczości? Ile?

Czasami podejrzanie niska cena oznacza, że w cenie macie np. 60 zdjeć a każde kolejne ujęcie aby dostać w wersji cyfrowej musicie zapłacić się dodatkowo np. 20 - 50  zł. Nie ma nic złego w wycenianiu kolejnych zdjęć poza pakietem ale Para Młoda musi to wiedzieć przed podpisaniem umowy a nie po weselu, kiedy wybiera zdjęcia.

 

Czy fotograf ślubny ma przy sobie zawsze dodatkowy sprzęt?

To tylko sprzęt, który może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa więc dwa aparaty i zestaw obiektywów to niezbędne minimum

 

Ustalcie koszty dojazdu (w dniu ślubu i na plener), cenę dodatkowych albumów, odbitek itd.

Jeśli fotograf nie robił wcześniej zdjęć w Waszej rodzinie lub wśród znajomych i nie widzieliście nigdy całości zdjęć z jednego reportażu to warto zapytać o możliwość zapoznania się z całościowym materiałem  z jednego wesela. 

 

Pozostaje mi życzyć owocnych przygotowań oraz pięknego Ślubu.

Paweł Klima

Fotograf Ślubny Śląsk

PAWEŁ KLIMA -  FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK 
TEL. 502 386 489
PAWELKLIMA.PL@GMAIL.COM
  • Facebook Clean

Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony oznacza akceptację cookies i RODO -> kliknij tutaj.

Paweł Klima FOTOGRAF ŚLUBNY 2008 - 2020.